Monaee11
Monaee11
02-05-2018
Mathematics
contestada
Find total cost $20.20 and 40% off , tax is 6%
Respuesta :
reneestoddart20
reneestoddart20
02-05-2018
I think 12.85 dollars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
A package of 4 pairs of insulated socks costs $21.96. What is the unit price of the pairs of socks? The unit price is $ per pair of socks.
what vehicle component transfers engine torque to the axles allowing the wheels on the same axle to turn at different speeds
Explain Chris's reaction when it began to rain in the Detrital Valley, creating flood waters that eventually ruined his car.
What letters in the middle of an element card represent? How can you predict which element an atom is based on one of the two subatomic particles in the nucleus
The line Imaginatively she is of the highest importance; practically she is completely insignificant is an example of what type of figurative language? A. oxymo
Which sentence best describes how matter moves through an ecosystem? A. Matter is made by producers and is destroyed when eaten. B. Matter only moves from con
Explain Your Reasoning Place an "x" in the appropriate box if the characteristic could describe science, pseudoscience, or both. What might this tell you about
What is the decimal form for the given fraction 640/1000
how do you think khanyi's relationship with her mother has been affected by the role that khanyi has to play
a horizontal clothesline is tied between 2 poles, 10 meters apart. when a mass of 1 kilograms is tied to the middle of the clothesline, it sags a distance of 1