Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
Kelly has been feeling very sad for a month. Her sadness is so pronounced that she has not showered for days on end, sometimes has forgotten to eat, and has not
Andy's teacher asked him to come up to the front of the class to demonstrate work. Which of the following could Andy do in the classroom to demonstrate work? A
8. Teo makes a necklace of x wooden beads at $0.50 each and 6 glass beads at $1.25 each. The average cost of the beads in the necklace is $0.75. Write an equati
With which of the following statements will people typically agree most quickly? Group of answer choices A penguin is a bird. A goose is a bird. A robin is a bi
A chef sanitized a thermometer probe and then checked the temperature of minestrone soup being held in a hot-holding unit. the temperature was 120 which did not
The first sizable American migration into Texas occurred amid the following circumstances: a. Ongoing Native American raids on Mexican villages. b. A new Mexic
In a simple linear regression model, the slope term is the change in the mean value of y associated with _____________ in x. A) a variable change B) a corresp
which of the following statements are always true of parallelagrams? (there are check boxes by the answers)
Becky just measured herself and found out she is 65 inches tall. The last time she measured, she was 52 inches tall. What percent taller is Becky now?
(5,3) and (-2,-3) slope intercept form