hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

When a person believes he or she has no control over the situation or does not have the necessary coping mechanisms, stress will have __________________________
Vocabulary :Find out the antonyms of the following wordswise
How many years queen Elizabeth lived?
I ¦ Q.3 Fill in the blanks with suitable indefinite pronouns. a) Virat is throwing a party is invited.​
That is the sum of the measures of the interior angles of an octagon? a. 360 b. 2160 c. 2880 d. 45 e. 1440 f. 1080
Write a diary entry on Dungeswari hills of bihar words limit (100to120words)​
Describe the attitudes that Americans held in the 1920s based upon their actions towards the 18th amendment.
Students in a statistics class examined individual student test scores for a large group of students. Each test score is paired with the reported time the stude
Please help, A student sets up the following equation to convert a measurement. (The ? stands for a number the student is going to calculate.) Fill in the mi
Suppose that over time consumers become more focused on stylistic differences among shoe brands. Which of the following is likely to happen as a result? Check a