GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

Solve the equation x = 5y for y
What does the surface area to volume ratio have to do with the following structures? a) Car radiators: b) Plant roots: c) Plant leaves: d) Fish gills: e) Alve
He doesn't do his homework ? into affermative​
hello po haha pa help ok thnx
What was unique about the doctors and pharmacists of the Islamic world?
Which series of transformations occurred to move the orange figure to the blue figure? A. a translation and then a rotation B. a translation and then a reflecti
Did roosevelt serve 4 consecutive terms?.
How do I solve this problem help me plzz
The allied powers in World War 2 were: A) United States B) Great Britain C) Germany D) Soviet Union​
50 POINTS BRAINLIEST FIRST CORRECT ANSWER Maker obviously values education for girls. Discuss why she believes this is so important and the impact she feels an