buggautt51 buggautt51
  • 03-12-2017
  • Business
contestada

Conversion cost per unit equals $7.00. total materials costs are $60,000. equivalent units are 20,000. how much is the total manufacturing cost per unit?

Respuesta :

Kingdrew58
Kingdrew58 Kingdrew58
  • 03-12-2017
The total cost per unit would be 10$
Answer Link

Otras preguntas

events of ww2 that led to UDHR
How to make a mixed fraction
by what length is is 0.5 m less than 10.05
How do you say "Some brown spiders"?
how many peanuts will each person get if 3 people share 1/5 pound of peanuts equally write and solve a division equation to represent the problem
find the following sum and prove your claim: (1*2)+(2*3)+..+n(n+1).
1.How would you describe a person that wants to help his family ? 2. How would you describe a person that is hopeful?
what years did the cattle drives take place from
which of the following sentences contains a verb phrase? A.I shall be all that I am and more B. the crowed roared as the bull charged. C.I believed every word h
Which fraction is equivalent to 2/7