mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
how do I solve this proportion?
How is carbon dioxide obtained?
what are the landforms of vermont
why is red onions purple
Genetic crosses Question:A brown coat is dominant to a white coat in cattle. A farmer has a brown bull. How would you determine whether the bull is a heteroz
why is red onions purple
a piece of wood is 180cm long, Tom cuts it into three pieces in the ratio 2:3:4 Work out the length of the longest piece
What is the main idea of Truman's statement about the use of atomic weapons
what are the landforms of vermont
The diagram shows a patio in the shape of a rectangle. The patio is 3.6m long and 3m wide. Mathew is going to cover the patio with paving slabs. Each paving sla