ccc37 ccc37
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

$7.50 for 5 pounds ?

Respuesta :

jmallison jmallison
  • 04-09-2017
Assuming you are trying to get price per pound.

Divide 750 by 5 which equal 150 or $1.50
Answer Link

Otras preguntas

What factors gave rise to the earliest civilizations
a cash register has $1.04 in coins. all the coins are pennies and dimes.there are 24 pennies in the cash register. Which represents the ratio of pennies to dime
Which statement about truffles is correct? A. They resemble pineapple in texture and color. B. They're prized for being both plentiful and inexpens
Grapes cost $2.49 per pound, and apples cost $1.89 per pound. Select all the combinations of pounds of grapes and pounds of apples that Noah could buy for $24.9
I need help!! Will give brainliest! What was the debate over selecting a chief executive and how was it resolved?
Did I do 8 and 9 correctly Solve for M Dir Y- intercept
This is an agreement between the governed and the government defining and limiting the rights and duties of each
What was the main reason Wegeners continental drift hypothesis was rejected ?
An ionic bond forms when one or more pairs of electrons are shared between two atoms. TRUE FALSE
Solve using addiction method show all work. 4x=5y+6 3y+2x=-8