jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
THIS IS MEANT TO BE PHYSICSA ball moves along a smooth metal surface while an identical ball moves along concrete.Which surface exerts a smaller amount of frict
the way a person experiences and deals with feelings
Why Ammonia is nut dried by passing through concentrated H2SO4.
¿En qué deporte se golpea al adversario de acuerdo con las reglas para ganar puntos? A. el fútbol B. el boxeo C. el básquetbol D. el rugby
Female musicians, particularly –, experienced expanded roles in Baroque music life. Two singers, Francesca –and Barbara Strozzi, were among the earliest female
1 3.3.4 Quiz: Origins and Alliances of the Cold War Question 4 of 10 2 Points By supporting pro-democratic governments against aggression, we can limit the spre
Los restaurantes elegantes y caros sirven montaditos. cierto falso
what is 7% of $1.50
I am keeping getting wrong answer and I don’t know why?
¿Les dan gafas de sol los vendedores a los turistas?