joli2020
joli2020
03-08-2017
Mathematics
contestada
Please explain your answer
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
03-08-2017
3.57 / 14 = 0.255 = 26 cents per oz
2.04 / 8 = 0.255 = 26 cents per oz
Both cost the same per oz <=
Answer Link
michaelray560
michaelray560
03-08-2017
The answer is C
take 3.57/14 to find the price for one ounce
Repeat 2.04/8
The answers are the same meaning that they both cost the same per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
A dress which costs $180 is being sold at a discount of 10%. The amount of the discount is
Which method can be used to find the area of the composite shape
Can someone smart help me with this question fast plz
3: Use the image below to measure the block. Enter your measurement in centimeters accurate to the 0.1 cm.
Suggest ways to conserve water.
The value of new cars at a local dealership is normally distributed with a mean of $34,600 and a standard deviation of $3,000. What percentage of new cars would
Calculate the ph when 20.0 of 0.150 M KOH is mixed with 29.0ml of 0.300M HBRO (Ka=2.5*10^-9)
Answer to this ar test
is perry the platypus gay cus if so i might get a bit wierd with him... lol nohomo
I WILL GIVE BRAINLIEST What is the surface area of the figure pictured below?