Seudónimo
Seudónimo
04-04-2017
Mathematics
contestada
can anybody help me with unit rate
Respuesta :
irspow
irspow
04-04-2017
rate=total cost / time
r=477/3=$159 per day
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 18+ )
Otras preguntas
¿Me conoces? Sí, _________________.
Write a word phrase for the algebraic expression 3x+10
In a restaurant there are 3 choices for appetizers, 6 choices for entrees, and 4 choices for desserts. How many different meal choices are there if you were to
Write the ordered pair that describes a point 12 units down from and 7 units to the right of the origin.
Day after day, raymond's history teacher lectures about the subject matter in a dry, unengaging manner and expects students simply to sit quietly and take notes
Resistant and Yielding A. Synonyms B. Antonyms C. Neither
Tim is 5 years older than Melissa. The sum of their ages is 21. This system is represented by the equations: t = 5 + m t + m = 21 What is the solution if
Among immigrants to the united states, the ease with which they can speak english is _____ associated with adjustment and well-being
B is between a and c ac=15.8 and ab=9.9. find bc
A basket contains five apples and seven peaches. Four of the apples and two of the peaches are rotten. You randomly pick a piece of fruit. It is fresh or it is