cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
210 ÷ ☐ = 15 Please help I did it on my calculator and i cant find it
Escribir Describe the morning routine of someone you know using at least six words from the list. Word Bank reference antes (de) después (de) luego
State law of floatation
________ information addresses the extent to which an actor behaves in a similar way in response to a stimulus across time and circumstances. Consensus Distinct
Compare and contrast the Egyptian beliefs and practices for the dead with those in your culture. What are the differences in the practice? what are the similari
After 1863, which of the following most fulfilled the "new birth of freedom" that the excerpt refers to?
Which of the following inputs is normally considered to be variable in the short run? Select one: a. Money b. Capital c. Labor d. Time
During the Yuan rule in China, Mongol rulers didn't treat the Chinese equally. They made the Chinese pay more tax than the Mongols. They also didn't allow the C
In one word, describe how you would characterize Bryant's attitude toward death as reflected in the poem. This answer should not be based on your reaction to wh
If the marginal propensity to consume in a municipality is 0.8, what is the value of the simple multiplier? If a new stadium that adds $30 million in new consum