Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

6 ice cream cones cost $10. How much does 9 cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
$15.00 hope this helps!
Answer Link
WG10104 WG10104
  • 01-03-2017

15 dollars is the answer



Answer Link

Otras preguntas

Mr. Paul drove from drake to clay and back. From drake, he drove 312 miles, took a break, and then drove 244 miles to clay. On his trip back to drake from clay,
When one thinks of scientific advancements, one may think of...???
Which of these people is likely to run into problems when using a credit card? A. Sheila, who often indulges in impulse buying B. Kaitlin, who doesn't have a
Like the charged rubber balloon described at the end of section 1.14, a charged soap bubble experiences an outward electrical force on every bit of its surface.
A rectangular parcel of land is 90 ft wide. the length of a diagonal between opposite corners is 30 ft more than the length of the parcel. what is the length of
4 divided by 71 my cousin needs help
8x-3(2x-4)=3(x-6) ?
Describe a real world situation that can be represented by the product 8 (-20). Then find the product and explain what the product means in terms of the real wo
Set up an equation and solve. the width of a rectangle is 3 more than twice its length. the perimeter is 60 feet. find the width and length of the rectangle.
What is a real world problem that could be modeled by dividing two rational numbers