HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

A spherical balloon is inflating with helium at a rate of 72 ft2/min . How fast is the​ balloon's radius increasing at the instant the radius is 3 ​ft? How fast
The most powerful trade associations represent large industries such as what?
What is the empirical formula for a compound that is 43.6% phosphorus and 56.4% oxygen? Select one: O a. P307 O b. PO3 O C. P203 O d. P205 1727 of what is the e
what is a prepayment mechanism
What is the ratio for cos P?
What changes occur to your breathing and heart rate during exercise? Why do you think these changes occur?
Select the correct answer. Select the best question word to complete the following: está el parque? What’s the answer to this
John runs a computer software store. He counted 128 people who walked by his store in a day, 60 of whom came into the store. Of the 60, only 21 bought something
You have just delivered a full-term baby girl and she is doing well. You have dried her off and wrapped her in a warm blanket. You are preparing to cut the umbi
Suppose babies born after a gestation period of 32 to 35 weeks have a mean weight of 2500 grams and a standard deviation of 800 grams while babies born after a