KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

Which statements describe the importance of a work such as this? Select the two correct answers. A. It focuses on classical themes and ancient mythology. B.
Advantages of database approaches to AIS include: a. periodic reporting in accordance with GAAP b. real-time reporting as and when significant events occur and
A paper company needs to ship paper to a large printing business. The paper will be shipped in small boxes and large boxes. Each small box of paper weighs 45 po
Simplify 2s^2-4s-16 completely
I NEED HELP FAST PLEASE WILL GIVE BRAINIEST Gavin deposited money into his savings account that is compounded annually at an interest rate of 9%. Gavin thought
n the formula "=A3/B3", what part of the formula is the "/"?
I need to know whether or not 15, 13, 11, 9, ... is an arithmetic sequence​
The value of a boat is $53,650. It loses 14% of its value every year. Find the approximate monthly percent decrease in value. Round your answer to the nearest h
You observe a nearby galaxy. You find that a spectral line, resulting from an electron transition in hydrogen, is shifted from its normal location in the red pa
What is the authors purpose for writing the book Dear Dumb Diary can adults become human?