safialouisa safialouisa
  • 03-09-2022
  • Mathematics
contestada

Raphi buys 1 rubber and 1 pen for £1.25.
Dylan buys 4 rubbers and 3 pens for £4.75.
Work out the cost of one rubber and one pen.
rubber: £
pen: £
Submit Answer

Respuesta :

Mibo
Mibo Mibo
  • 03-09-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

Cost of one rubber = $1

Cost of one pen = 0.25

Answer Link

Otras preguntas

what number is one-third of the way between 2.2 and 8.5
PLS HELP whoever answers all questions correct gets 50 points and brain list
What did galileo discover in his legendary experiment on the leaning tower of pisa?
The oath taken by physicians is popularly known as _____.
Pls help me I need help
Use the product, quotient, and power rules of logarithms to rewrite the expression as a single logarithm. Assume that all variables represent positive real numb
Q 1.16: spelling corporation only maintains enough finished product inventory to cover their average weekly order volume. although they occasionally find that t
In the diagram, m < ACB = 65. m < ECA = A. 180 B. 115 C. 65 D. 90
Ivan IV is given the credit for creating _______. a. St. Petersburg b. the class known as serfs c. socialism d. the establishment of the Eastern Orthodox Church
Which biome dominates the eastern region on the United States