ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

(PLS HELP ASAP) List the following events in the order they occurred a. The coercive Acts b. The Declaration of Independence C. Boston tea party D. Proclamati
* What items make an Water based stain?
terms and like terms in the expression 4a−9+3a.
cancer occurs when signals for ______ are blocked or misinterpreted
Brian agrees to watch his neighbor’s dogs for 7 days. His neighbor provides a 128-ounce bag of dog food. Buster eats 20.5 ounces in 2 days and Roxy eats 22.5 ou
The two types of serves are the Underhead and the Overhand serve.
Calc I Question help
Read these lines from a news report. What type of lead do you think the reporter has used in the article? On New Year's Eve, the aroma of freshly baked cake att
Are the two given triangles similar? Show your work to support your answer. Helpppp please
Which of the following is true? (1 point) Group of answer choices |−6| < 5 |−6| < |5| |−5| < |−6| |−5| < −6