Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

Vigilante committees were formed to?
How was the tiger trapped? Change into active voice
After the Boston tea party, the British government closed the port of Boston until order was restored and the cost of the lost tea had been repaid. Far away co
Twice x is 5” to an equation
All of the following are true about over the counter medicine except
Explain, using the kinetic theory of matter, why liquids and solids are more denser than gases
You are caring for a client with multiple myeloma. why would it be important to assess this client for fractures?
If a cone has a volume of 113.04 cubic meters and a radius of 3 meters, what is the height of the cone?
"cat chaser. annette, who is angry because her neighbor, william, allows his dog to chase her cat, decides that she wants to get even. she moves a number of far
What is the leader of a committee called? the president of the Senate the majority leader the president pro tempore the committee chair