mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do temperature differences in the protoplanetary disk explain the arrangement of the planets in the solar system?
Describe at least one function for each type of biological macromolecule?
All the members of a species within a particular area are referred to as a __________.
Discuss whether Shakespeare's adaptation of the historic love story Romeo and Juliet places an emphasis on moral behavior. Use evidence from the text to support
how do I find the final price
a 40-lb container of peat moss measures 14x20x30 in. a 40-lb container of topsoil has a volume of 1.9 gal. (a) calculate the average densities of peat mass and
When drawing multiple objects on the same slide, they cannot overlap. a. True b. False?
What landform is found in the northeastern portion of the united states?
What is the best way to dress for an outdoor trip in cold weather answers?
What is the huge expanse of flatlands between the rocky mountains and the mississippi river?