switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Drag words from the left to the correct blanks at the right. You may use the same words more than once. The sum of the number of protons and neutrons in an atom
What were Father and Jack searching for when they spotted the buffaloes? (Swiss Family Robinson)
Find x please help thank you
Indicate the bonding type in each of the following compound CsBr
Jessica’s car depreciates in value by 11% per year. Jessica bought her car for £21000. Work out how much her car will be worth after 7 years, giving your answer
when is a door not really a door?
John, a psychologist, wanted to determine which of two sorting techniques leads to better memory performance in pre-teens. Each participant first sorts a set of
On what concept did the two first commandments focus
Which statement accurately compares the political environments in which Judaism and Christianity developed
Hexane and hexene are hydrocarbon compounds from different homologous series. the combustion of these two compounds produce different amount of soot. explain th