Rubinwilliamspeanut4 Rubinwilliamspeanut4
  • 01-01-2022
  • Mathematics
contestada

How much do you pay to have 3 meals per day every 7 days ?

Respuesta :

mercedescreech
mercedescreech mercedescreech
  • 01-01-2022

Answer:

$53.48

Step-by-step explanation:

you pay $7.64 per day so,you times it buy 7 and you get $53.48

Answer Link

Otras preguntas

At one farmer's market, bananas cost $0.80 per pound. At another farmer's market, bananas are sold in 5-pound bags for $4.50 per bag. Which explains how to find
Anyone know what 2x - 30 is?
what is 1/20 as a decimal (reduced)
The leaders of the progressive movement were primarily
A bag contains: • 5 red marbles •6 blue marbles •3 green marbles •4 black marbles • 2 yellow marbles. A marble will be drawn from the bag and replaced 100 times
how do you find 5% of 250
a In a survey of 450 people, 74% admitted that they hate brussels sprouts. How many people in this survey hate this vegetable?
PLS HELP ASAP THANKS ILL GIVE BRAINLKEST PLS THANKS PLS
Which of the following expressions are equivalent to 3(2x – 8)? Select all that apply.
What happens to the air as it warms up? It rises. It sinks down. Its temperature decreases. It turns into clouds.