jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

What is the smallest multiple of 6 and 10
How do I make a formula for a line if they only give me the intercept and the slope
How close to North Korea is Inchon?
what is 54 times 3 times 71 minus 45 plus 102 divided by 6 times 25 subtracted by 34 times 141 plus 32 subtracted by 67? Also put 578402/10856 in simplest form.
Where and when did Martin Luther King Jr. die?
What is sociocultural ?
I have been stuck with this one, and i would like to how to solve this. In each case, determine whether line AB is parallel or perpendicular to CD. (a) A(0, 0),
If 2n=14 what Is 8n? I am really bad at algebra and I need to do my homework
How do you say" leave me alone" in Spanish
what were the 4 major causes of imperialism?