beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

Fix the two words that are used incorrectly. So your relocating to Houston Bill exclaimed The Chus live in Houston and their wonderful hosts I'm sure they'd hel
“If it takes 20 minutes to walk each block on the grid, how long will it take to walk from the art supply store to the game store?” PLEASE HELP WILL GIVE BRAIN
answer this fast please
They have lived in a city.The city is very crowded. (relative clause)​Please answer fast
permitter question!! giving points!!
The graph below represents f(x). Which graph best represents |f(x)|​
List the following integers from least to greatest. 546 -21 -746 3 764 -93
What did Minoans produce for export in their dry, rocky environment? figs, cheese, and nuts grain, wood, and copper olives, grapes, and sheep purple dye, glass,
is latin amercian people generally live
Hydration helps your body stay the right ______________, not too hot or too cold. A. weight B. temperature C. color D. size