youmnaessam000
youmnaessam000 youmnaessam000
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Name a manufactured product that you use regularly.​

Respuesta :

denisecorbitt2k14
denisecorbitt2k14 denisecorbitt2k14
  • 02-11-2021

Answer:

dollhouse.

Step-by-step explanation:

The entire house is constructed of plastic

Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP ILL GIVE BRAINLIST The probability of a red candy being selected from a bowl is 0.9, and the probability of a pink frosted animal cookie being taken o
please tell me the coordinates
what do you mean by Transformation?​
Cho các quá trình và số liệu sau: C(d,s) ⭢ C (g,s) (1) : ΔH0298 = - 1,9 kJ ΔG0298 = - 2,87 kJ C(g,s) + O2 (k) ⭢ CO2 (k) (2): ΔH0298 = - 393,5 kJ a)Giải thích t
For the following scenario, indicate whether the action is a good practice or bad practice to safeguard your personally identifiable information. Marina's pers
Billy jogs 4/5 kilometer every minute.How many kilometers does he jog after 6 1/8 minutes
i need this answered asap!! What's the source of thermal energy and how energy flows throughout the layers of the earth. (Hint: think of the cause of the convec
Hi can someone help me with this question please?
Which description is the best example of gothic story line?
The cost of wire sold by the Thor Company is shown in the graph. What is the cost of wire per foot? 1. $0.202. $1.253. $4.004. $5.00​