minhntntt
minhntntt minhntntt
  • 03-09-2021
  • Mathematics
contestada

Help me exercise 1 and 2

Help me exercise 1 and 2 class=

Respuesta :

kumalraju553
kumalraju553 kumalraju553
  • 03-09-2021

Answer:

it is so hard as I am studying in just grade 8

Answer Link

Otras preguntas

Can you help me to answer those questions please
help me find the answer please?
2 Find the area of the quadrilateral below. Give your answer in cm² and give any decimal answers to 1 d.p.
The dimensions of Flavia's studio wall are 19/7 m by 20/19 m. The price of wallpaper for 1 m^2 is £2.70. How much would Flavia need to pay to put up wallpaper o
Find k given that (3k + 1), k, and - 3 are the first three terms of an arithmetic sequence. Show your work and please explain what you did in each step.
3) A large cheese pizza costs $11.99. A medium cheese pizza costs $8.99. How much do 2 large and 3 medium pizzas cost?
who will file a private title suit for legally registered title to a property?
Select all the correct answers. What are the two disadvantages of GMO food? can make plants susceptible to a new disease is less nutritious than regular foods
The solubility of o2 in water is 6.5mg/l at an atmospheric pressure of 1.0 atm and temperature of 40.0 c. calculate henrys law constant of o2 at 40c. the molar
What is 1984 about? Should I read it?