justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

why 1 hundred 4 tens and 14 tens name the same amount.
How should you test a hypothesis?How should you test a hypothesis? by writing a mathematical equation by making a single observation by performing a controlled
what was not an outcome of the meiji restoration in japan
Simplify the following expression. (45x + 64y) - (3x - 16y) A.42x - 80y B.42x - 48y C.42x + 80y D.42x + 48y
An object moving in a circle at a constant speed is accelerating. Why? A. because it is going faster B. because it has constant velocity C. because its directio
The flooding of the banks of the Mississippi River ___________ the Delta Queen's docking on schedule. A. annihilated B. cloistered C. precluded D. vaunted
How to measure Population Density?
Which identifies all the integer solutions of |x| = 17? a. –17 and 17 b. 0 only c. 17 only d. –17 only
What is 32.60 rounded to the nearest tenth
There are ________ of muscles that are responsible for chewing movements or mastication. A. Two pairs B. Three pairs C. Four pairs D. Five pairs