batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

Name any two text properties that can be applied in css. Give the syntax
Expand to write an equivalent expression of negative 1/2(-2x + 4y)
lara and meera are collecting marbles. lara has double number of marbles meera has when meera's number of marbles is decreased by 8. lara had 20 marbles , (m) w
Who will manage the Common Core State Standards in the future?A) CCSSO and NGAB) NEA and AFTC) Federal governmentD) Not mentioned
Calculate Lindere's total monthly income
Find the rate % on $3,200 for 6 years that will attract a SI of $400.
A triangle has a base of 4 inches and height of 6 inches. What is the area of the triangle? 10 in2 12 in2 20 in2 24 in2
Which expression is equivalent to 1,000 + 196 A. 10² + 7 • 28 B. 10³ + 14² C. 100³ + 7 • 28 D. 100² + 14²
variable expenses: $2,510.60 Fixed expenses: $1,246.25 Miles driven: 4,800 What is the cost per mile?
uguggygygbkuigyuyguygyuyugyugygyuguygyugyuguyugyu