BaconArmy BaconArmy
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Please help. Brainliest for the best answer.

Please help Brainliest for the best answer class=

Respuesta :

AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark AlgebraicAardvark
  • 01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.

$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.

$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link

Otras preguntas

Question 23 refers to the following poem.WHY IS THE BOAT WHISTLING?LostDesolate and loneAll night long on the lakeWhere fog trails and mist creeps,The whistle o
What happens if an accused declines a summary Court Martial?
Events A and B independent events.What is the probability of A and B?
75Kg of grapes are equally distributed to 6 children. How many grapes does each child get?
Given this graph plotting velocity versus time, estimate the acceleration of object A at points X and Y respectively. A. 0 meters/second2 and -1 meter/second2
Fact or option Fourth of July is celebrated in July.
Complete the table by filling in the missing information Name Variables Constants Equation Boyle's law PV =k C volume, temperature pressure, moles of gas volume
f(x)=3x-5 and g(x)=x^2+2, fins (f+g)(x)
HELP!!! WILL MARK BRAINLIEST !! PLEASE GIVE A DETAILED ANSWER! Read the passage below. Then answer the question that follows using information and evidence fro
Can someone tell me if this is Irrational or not.​