basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

Jean Piaget bases his theory on which conclusion? A) Children are not less intelligent than adults; they just think in a different way. B) There are eight stage
express 45 minutes as a fraction of 1 hour ​
A motor attached to a 120 V/60 Hz power line draws an 8.40 A current. Its average energy dissipation is 850 W. How much series capacitance needs to be added to
All of the planets in Earth's solar system must follow the same plane of motion. What's this plane called? A. Plane of the ecliptic B. Plane of spher
The missing factor for B
what is the subject in John walked to the store​
What is the ratio of 7 nickles to 70 cents
A university conducted a study and determined that a college student walks an average of 2.4 miles a day and a college graduate walks an average of 1.8 miles pe
Is y=2x^3 exponential, quadratic or linear?
Kathy is looking at a stack of books at a local bookstore, when Diana brushes past her, gently pushing Kathy. "wow, she is very rude," Kathy thinks. this is an