shumailaraman
shumailaraman shumailaraman
  • 02-08-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost of buying 5 kg of cheese worth
$9.00 per kg?

Respuesta :

mishyunicorn44 mishyunicorn44
  • 02-08-2021
$45

Hope this helps you
Answer Link
mistressofdark
mistressofdark mistressofdark
  • 02-08-2021

Cost of 1 kg = $9

So, cost of 5 kg = $9 × 5 = $45

Answer Link

Otras preguntas

Why is French spoken in la Réunion
Quelle est ta destination favorite de tous les temps? what does this mean?
Raoul earned three A's last semester but his one downfall was Advanced Algebra. a. semester but, his b. no punctuation needed c. semester, but his
how did the united states react to the rise of expansionist dictatorships in europe and asia
The great industrialists of the late nineteenth century praised unfettered free enterprise as they worked to eliminate competition. How can these apparently con
what is the value of each digit number 58
surface area of a cylinder
type of plum crossword clue
Radiocarbon dating would be useful in dating the age of Earth. True or False
The layer of soil that contains the most organic material is called the ____ horizon.