Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

What is the image point of (3, 1) after a translation left 3 units and up 3 units?
What rule describes the pattern shown below? ‒3, ‒7, ‒11, ‒15
what is the equation of a line that passes through the point -(6,6) and has a slope of 1/3​
When you fall asleep a. you immediately begin to dream b. your brain stops sending messages that keep you awake. C. your brain stops sending messages that keep
Which expressions are equal to 8 × 10to the 5 power? Select all that apply. 8 × 1,000 8 × 10,000 8 × 100,000 8 × 10 × 10 × 10 × 10 8 × 10 × 10 × 10 × 10 × 10
The Alien and Sedition Acts A) Allowed the publication of any writing against the government, but did not allow the deportation of foreign nationals. B) Allowed
the sum of twice a number and half the number is 10​
Which trait is common to rocks formed from magma trapped inside a volcano? o less dense O fine crystals O coarse texture O quickly cooled
should junk food soft drinks be banned from school essay​
In a recent year the weather was partly cloudy 2/5 of the days.Assuming there are 365 days in a year how many days were partly cloudy