lobensteinkailyn42
lobensteinkailyn42
04-05-2021
Mathematics
contestada
please help me asap !!!!!!
Respuesta :
grifjin
grifjin
04-05-2021
Answer:
D
Step-by-step explanation:
Pretty sure its D
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
Justin needs to buy plastic forks. Brand A has a box of 12 forks for $1.12. Brand B has a box of 25 forks for $2.69. Find the unit price for each brand. Then st
The social work model of empathy proposed by Gerdes and Segal includes three parts: 1) Affective Response 2) Cognitive Processing 3) Conscious Decision-Making
PLEASE HELP!!! A triangle has side lengths of 24, 10, and 26 units. What is the radius of the circumscribed circle?
Carl Woese proposed the domain classification a. using shape to classify microbial species b. to divide the single-celled organisms from the multicellular organ
You are standing outside with a friend as an airplane flies over your head. You watch as the plane appears to get smaller and smaller and is eventually gone fro
at the hardware store you can buy 2 boxes of bolts for $4.70. this can be expressed by the equation Y=KX. how much would it cost for one box
First to answer gets brainliest _______________________________ Which statement is true of both plebeians and slaves? A) They turned out in large numbers to vot
The overall numbers for your store are very strong. You are exceeding your overall goals. However There are a couple of departments where there are some perform
A technical machinist is asked to build a cubical steel tank that will hold 60L of water.Calculate in meters the smallest possible inside length of the tank. Ro
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!! Find the tangent of ∠C. Write your answer as an integer or as a decimal rounded to the nearest hundredth. tan