haileemarz2025
haileemarz2025 haileemarz2025
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Crunchy peanut butter cost $325 for 259 g. in shop b it costs $408 for 340 g.
which shop gives you better value for your money?

Respuesta :

Jenna1705
Jenna1705 Jenna1705
  • 03-05-2021
Shop B. This is cause shop A charges about $1.25 for each g of peanut butter, while Shop B charges only $1.20 for each g of peanut butter. Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

What role did the Scientific Revolution play in bringing about the Enlightenment?
First, think about what you would like to be doing twenty years hence. Then, find out what education you must have to achieve this goal.a.Fragmentb.Run-onc.Corr
How do deserts form?
How to draw a smiley face on the graph using the Y= button on a graphing calculator
How many grams of CO2 are produced by burning 8.32g of C4H10?
what is 5,900 round to the nearest thousand
what foods are good for skin and hair, and what vitamins do they have in them???please answer this, need the answer URGENTLY!!!
factor strings of 840 up to six factors
3. Bursting through the door, the flustered mother mother screamed uncontrollably at the innocent teacher who gave her child an F. Tone:______________________ C
I need help with density I don't get it at all