hosain18 hosain18
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

Cheddar cheese cost $4.25 per pound. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese? Group of answer choices

Respuesta :

akilahmaisarah
akilahmaisarah akilahmaisarah
  • 01-05-2021

Answer:

I'm going to edit this later, but do you have the full question?

Answer Link

Otras preguntas

how do you say nice to meet you in spanish?
Pls HELP I NEED THE ANSWER Humanism Acrostic Poem H U M A N I S M
PLZ HURRY IT'S URGENT!!! Find the volume of the prism.
Why is the wind a better method of dispersal for spores than for seeds?
Need help with area and perimeter
___________ ________ are groups of non-metals that combine to form a charged molecule
sdfasfasfasdfasdfasfasfas
what is a closed question?what is a open question?​
5. Do thermohaline currents flow vertically or horizontally? (3 points) Overtically O horizontally
What do you think it is about the idea of interfering fate that makes "Monkey's paw" such a timeliness and universal story? NO LINKS!!!!!!! thank you