centariwhitsett centariwhitsett
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Angie bought 312 pounds of apples to make a pie. There are 16 ounces in one pound. How many ounces of apples did she buy?

Respuesta :

caitlinjacobs1211 caitlinjacobs1211
  • 02-04-2021

Answer:4992

Step-by-step explanation:

Multiple 312 by 16

Answer Link

Otras preguntas

the area of a parallelogram can be found by multiplying the distance between two parallel sides by the length of either of those sides. explain why this formula
Emily feels that she and her partner Luke spend too much time together, and she wants more time for her individual interests and activities. Luke feels that the
Jennifer is saving money to buy a bike. The bike costs $326. She has $131 saved, and each week she adds $15 to her savings. How long will it take her to save en
What is the importance of Harappan civilization
Movement abilities is considered to be a part of what
What is the diameter of this circle if the circumference is 30 pi inches?
Who decreed the Empire be split into the Western and Eastern Empires?
Michaela has up to $20 to spend on bottled water and orange juice for a group hike. It cost $2 for each bottle of water and $4 for each bottle of orange juice.
Second world group of nations
PLEASE HELP !!! ASAP !!! PSYCHOLOGY TEST !!! 1. ___________ reinforcement schedule causes the quickest change in behavior, but ___________ reinforcement sch