khangle140409
khangle140409 khangle140409
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Mike needs to buy soda for a party. He is trying to figure out if it is cheaper to buy the 12 pack or the 20 pack. The 12 pack costs $4.05 and the 20 pack costs $5.55.
Which pack should Mike choose?

Respuesta :

tlilyan173 tlilyan173
  • 02-04-2021

Answer:

55.5

Step-by-step explanation:

Answer Link
light1darkness1 light1darkness1
  • 02-04-2021

Answer:12 pack

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What was a goal of the populist party?
What does enclosure farms mean
4 paragraph essay about LA worth 40 points it can be random i gave up after i wrote a 5 paragraph story about sports and now i just quit i spent 4 hours on it o
d+(−5.004)=2.826 I am so confused. What do I do?
PLEASE HELP ME.... ANYONE? 20 POINTS
We know that not all cells are alike. Which is NOT a true statement about the difference between cells? Different cells are different sizes. Cells come in a lot
What expression is equivalent to 18 1/5 - (-22 2/5) - (-40 1/5)
What word have a root that means write
What do you think might happen as a result of the inability of the continental congress to pay its debts?
Please!! write a summary of this story !!, please please I will thank you