taylorgsmith27 taylorgsmith27
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

Linda bought 13 pounds of rice for $7.
How many dollars did she pay per pound of rice?

(round to the nearest hundredth)

Respuesta :

Shadow1363
Shadow1363 Shadow1363
  • 01-04-2021

Answer:

13pounds =$7

13/7pounds = $1

1.85pounds=$1

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A focal arrangement that has a thin lens that the light passes through before traveling down the tube to the objective mirror is a _______________. a. Cassegrai
long term effects of alcohol
what is the gestation period for cats
Which of the following is greater than 34/8? A) 14/3 B) 17/6 C) 25/9 D) 47/11 E) 49/12
Which of the following is greater than 34/8? A) 14/3 B) 17/6 C) 25/9 D) 47/11 E) 49/12
how to type in color on clash royale
seaside issues a bond with a stated interest rate of 10%, face value of $50,000, and due in 5 years. interest payments are made semi-annually. the market rate f
what language do they speak in belgium
Which of the following mixture types is characterized by the settling of particles? a. solution b. suspension c. colloid d. hydrate
what documents do i need to get a passport