BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

One factor to note in considering the future of marriage is that
The process by which the information contained in RNA is used to build a protein is called
FICA deductions consist of
Ben purchased a 2 liter bottle of soda. Which of these is equal to 2 liters? A) 1,000 dl B) 1,000 ml C) 2,000 dl D) 2,000 ml
Who cant help me with 1-6 ‍♀️♥️
The older Gary gets the more difficult it is going to be for him to _____.
A class of third graders is told that the assistant principal will be visiting their class to confirm their teacher's reports of bad behavior. when the principa
Scientists generally agree that Earth is getting warmer due to what's called the greenhouse effect. (2) A greenhouse stays warm because sunlight and heat coming
PLEASE HELP 20 POINTS
Frank, jim, martha and louise occupy the same apartment, sharing routine chores such as cooking, cleaning and laundry. each contributes a share of their earning