nathalie10145 nathalie10145
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

A package of 4 pair of insulated socks cost $32.76. What is the unit price of the pair of socks

Respuesta :

anbublood123
anbublood123 anbublood123
  • 04-03-2021
8.19$ sorry if I got it wrong
Answer Link
Rashely
Rashely Rashely
  • 04-03-2021

Answer:

The answer is 8.19, You have to divide 32.76 by 4(Ps. Sorry I'm not good at explaining)

Answer Link

Otras preguntas

Does a scalene always have to have unequal sides?
(z+4)(z+3) Please Help!
Which statement accurately describes the Battle of Marathon?   A. Athens fought alone against Darius's army and decisively defeated the Pers
what is the fraction ten twelfths in it's simplest form ?
Did Maya Angelou's uncle kill the mom's boyfriend after finding out he raped Maya or beat him to death?
what are ten american triebs
what are ten american triebs
does anybody know how to write 45/70 in simplest form????
luisa has 183 pennies. hert dad gives her 128 more write a number sentence to show many pennies luisa has now
what did Benjamin franklin feel strong about