adelennearizoca05 adelennearizoca05
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Lainey brought a set of 22 markers for $6. What is the cost of 1 marker? Round answers to the nearest hundredths where necessary.

Respuesta :

tyty0318 tyty0318
  • 04-03-2021
The answer It’s about .360
Answer Link

Otras preguntas

Jasmine's purchases at the mall cost $125.89. If the sales tax is 4.5% how much will she pay in total for her purchases
Write the Direct Object pronoun Mi abuelita adora a sus gatos. Mi abuelita adora.
What is the first step in solving the equation 1 + 3/5x = 3? What is the second step in solving the equation?
Which of the following supported American independence during the American Revolutionary era? O Patriots O Loyalists O All colonists supported independence. O N
Can someone help me with this one​
Help me with my social studies for 20points
Jeremy is paid $90 for 3 hours of work. How many minutes does it take him to earn $1?
Which number line correctly shows -3-(1.5) ​
How can you use a melodic contour to help you recognize a song’s melody? How does a melodic contour represent both pitch and rhythm
Why is freshwater important, why is it at risk, and what actions can we take to protect it? Please try to write 3-4 paragraphs. Thank you.