tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

What does the slope of a graph of mass of sodium hydrogen carbonate vs. mass of sulfuric acid represent?
In the United States a notable hang glider flight was a 303 mile, 8 1/2 hour flight from new york to Kansas. What was the average rate during that time?
Imagine you or a family member experienced a medical emergency. Explain two reasons when and why confidentiality would be important to you.
why were grendels ancestors banished?
describe a situation where the principle of checks and balances could be used for the good of the people
7.4 multiply by what is equal to = 24
At 3:00 pm Jamie leaves he house and drives north to the beach. she arrives at 530 pm. Also leaving at 3pm, her brother Raul leaves her house and drives south t
solve the top one thanks
taking megadoses of vitamins a. is better than trying to get vitamins from food. b. is a good way to get needed vitamins. c. is unsafe and not recommended. d. c
If f'(x) is (x-4)(4-2x) , what is f(x)?