lexicamille
lexicamille lexicamille
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

JUST 1 PLEASEEEEEEEEEE AND HOW DO YOU KNOW!!!!! PLEASEEEEEEEEEEEEE HELLLPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE

JUST 1 PLEASEEEEEEEEEE AND HOW DO YOU KNOW PLEASEEEEEEEEEEEEE HELLLPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE class=

Respuesta :

nicolecohen415 nicolecohen415
  • 02-03-2021

Answer:

I can't see three but I'll answer the first two.

Step-by-step explanation:

Number one: The first, third, and fifth options are correct,

Number two: A is correct because if you divide 3/4 you get 0.75. Check by multiplying 0.75 for one by 4 and you get three dollars.

So for three, one pound of pears costs two dollars. That is consistent with the graphs. Pick the answer that states that the best.

Answer Link

Otras preguntas

the intent of the homestead act of 1862 was to
Which of the following represents the equation of a line with a slope of 2 and a y-intercept of (0, 4)?
11 and 1/6 as a decimal
How to solve 2^x = 550?
Why is a coordinate plane useful for graphing locations? Why is it useful as a map?
100 points and will be marked as brainliest
Where in the Great Chain of Being would Daniel Defoe most likely rank cannibals
Which phrases accurately describe acids? Check all that apply. taste sour are gentle on skin and fabric react with nonmetals contain hydrogen carry electrical c
When comparing functions, such as Seth’s scenarios for travelling to school, will the function with the greatest initial value continue to be the greatest as ti
Why is the consumption of dietary supplements considered risky? A. Because they are not officially tested by the government for effectiveness b. Because manuf