tednequamoore4550 tednequamoore4550
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

EN LA FRUTERIA "LA CANASTA" SE ANUNCIA EL KG DE NARANJAS A $13.50, ¿Cuánto PAGARA DON JOSE POR COMPRAR 2.6KG? Y SI A DOÑA PAULA LE COBRARON $31.50 ¿Cuántos KG COMPRÓ? KILOS DE NARANJA COSTO POR KG 1 $13.50 2.6 kg ? ? $ 31.50

Respuesta :

joonsiq
joonsiq joonsiq
  • 02-03-2021

Answer:

hola soy dora

Step-by-step explanation:

soy stan kim namjoon

Answer Link

Otras preguntas

Can you give a step by step explanation for this problem?
what was the Aztec economy based on?
Does the table showba proportional relationship? If so, what is the value of y when x is 11​
What makes The Importance of Being Earnest a comedy of manners?
The heavier the racket the_____.A.less control you will haveB.the more stable it will beC.easier it will be to maneuverD.the harder it will be to swing​
an infectious disease is a disease that enters into the body through various routes, that is caused by microorganisms.
please answer, math. report if nonsense.
What is the mathematical relationship between molar mass and moles?
What is -3 3/7 + 2 5/7 =
1 Transforme les questions standard en questions formelles. a. Est-ce que tu as toujours étudié dans ce collège ? b. Combien de professeurs est-ce que tu as ? c