crharper2 crharper2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Eight avocados cost $4.
How much do 16 avocados cost?
How much do 20 avocados cost? $10 because it’s 0.50 per avocado
How much do 9 avocados cost?

Respuesta :

tuomizoe
tuomizoe tuomizoe
  • 01-03-2021

Answer:

If each avocado costs 0.50, then 16 avocados would cost $8.00, 9 avocados would cost $4.50

Hope this helps! :)

Answer Link

Otras preguntas

What is the rate of change for 1 x f(x) 1 8 2 32 3 128 4 512 168 40
In Haran, Abraham's father Terah died and his brother Nahor settled. True False
Please help me finish this will give brainlist !!
Question 11(Multiple Choice Worth 1 points) (01.07 MC) What is the volume of the box pictured below? fool 3 feet 3 3 feet O 3 cubic feet 10 O CIN cubic feet O c
FIRST ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!! How can words inspire change? Explain your answer in complete sentences and provide an example.
Why did Justin I seek help from his nephew Justinian I?
employee x earned $5250 in 3 weeks. at this rate how much will employee x earn in 8 weeks
Describe the role of slaves under European control
Select the correct answer from the drop-down menu. Read about Wanda’s complaint to the FDIC. What action did the regulator most likely take in this case? The FD
Please help I don’t understand this