gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

Which historical event convinced american scholars that not all social movements can be explained in terms of the psychological needs of their members?
In qam with 2 possible amplitudes, how many possible states
which of the following is FALSE regarding the federal reserve?
Which one of the following choices will not destabilize a proteins
Photosynthesis is a very complex process that occurs when sunlight and ____ are present.
which pair of elements has the most similar properties?a. K and Heb. Li and Bc. I and Ca d. N and P
Which type of van der walls force is responsible for holding polar molecules together? london dispersion dipole-dipole hydrogen bonding gravitational force?
Please Someone help me Activity: After Papa's death , mama finds herself in a tough situation. She has lost her husband, her land, and has refused a powerful m
It’s 500 seconds or eight minutes greater
When hydrogen burns, water vapor is produced. the equation is 2h2(g) + o2(g) → 2h2o(g). if 12 l of oxygen are consumed at stp, what volume of water vapor is pro