Seudónimo
Seudónimo
04-02-2021
Mathematics
contestada
Plz help me plz help
Respuesta :
gfgfgf123
gfgfgf123
04-02-2021
Answer:
5
Step-by-step explanation:
i dont know
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
What is the difference between an endocrine and an exocrine gland?
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of raisins for $2.98 Choice B: 13 ounces of raisins for $7.18
correct the five highlighted areas by fixing the punctuation and words
Determine the x- and y-intercepts for the given function. G(x) = -7x - 15 Select one: a. X- and y-intercept: (0, 0) b. X-intercept: (0, -15); y-intercept: (22,
Factor the expression. 3x3 + 3x2 + x + 1 (x + 3)(3x2 – 1) (x + 1)(3x2 + 1) 3x2(x + 1) x(3x2 + x + 1)
A(n) _______ angle of a triangle is equal to the sum of the two remote interior angles. -Exterior -Interior -Complementary -Vertical
Kevin has a mass of 87- kg and is skating with in-line skates. He sees his 22-kg younger brother up ahead standing on the sidewalk, with his back tuned. Coming
In geometry, you can use deductive rules to. O A. make conjectures O B. prove conjectures O C. define terms O D. find patterns
Hershel’s bakery sells donuts by the box there are d donuts in each box Beverly is going to buy 10 boxes for a class trip. Which expression represents the total
Kathy distributes jelly beans among her friends. Alia gets 4^2 fewer jelly beans than Kelly, who gets 3^3 jelly beans. How many jelly beans does Alia get? A. 4^