lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

A six−sided die, with sides numbered 1,2, 3,4,5, and 6, is tossed. What is the probability of tossing a number less than three?
If -2(3y+5)=-4, find the value of 5y
wallpaper cost $2 per square yard how much would it cost to cover a rectangular wall that measures 15 feet by 21 feet
Solve the equation x=x+3
8. A pattern of being late for work or for appointments is usuallyA. a habit learned early, which is nearly impossible to break.B. directly related to one's per
simplify expression.-3(k-4)-4(2k-8)
How do I solve c/4d divided by 3/8d
Deathvalley has an elevation of -282 feet to sea level explain how to use absolute value to describe the elevation of death valley as a positive integer.
Write equation in function form y-3x-11=0
1/7(x+21)=-6 answer ?