pamelar88 pamelar88
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas are priced at 1.75 per pound. Write an equation that can be used to represent the cost, c, of buying b, pounds of bananas.

Respuesta :

laylarr555
laylarr555 laylarr555
  • 05-02-2021

Answer:

dh8d djsksis dismsis sisjsnaks d

Answer Link

Otras preguntas

Question 14 (1 point) What is the accepted theory for the creation of the Moon? Question 14 options: a) Moon formed in place at the same time as the Earth b) Ea
Multiply the following polynomials (5x^2-7)(5x^2+7)
What are the 3 stages of photosynthesis?
briefly describe continental drift in light of plate tectonics? descirbe in details. thanks in advance?
When looking to finance higher education, what is the best order to look for funding sources?
Three consecutive integers have a sum of 84. Find the integers.
Create a new integer using an integer pointer named intpoint. a) intpoint = & int; b) intpoint = new & int; c) intpoint = new * int; d) intpoint = new
45 degrees north of east is a vector
List these numbers from least to greatest: -1 2/5, 0, -2.3, 3/4, and -1 9/10
What is 54 to the third power