smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Kira walks 8 1/2 block in 17 minutes . If Kira continues to walk at a steady pace,how many block will she walk each munite?
Which ancient Chinese philosophy started first?
order from least to greatest ! 1.36,1.3,1.63 and this other 0.42,3.74,3.47.
Jason ran 325 meters farther than Kim ran Kim ran 4.2 km how many meters did Jason run estimate to check your answer
In an experiment, 2.54 grams of copper completely reacts with sulfur, producing 3.18 grams of copper(I) sulfide. Determine the total mass of sulfur consumed. W
A quiz has 3 multiple-choice questions with 4 choices for each question. How many ways can a student answer all the questions? A. 3 B. 12 C. 64 D. 81
what is the longest flagpole (in whole feet) that could be shipped in a box that measures 2 ft by 2 ft by 12 ft?
Tell if the events are independent or dependent. Explain your reasoning. A spinner lands on 10. The same spinner is spun again and lands on 10 again. A. The e
What's another word for started again
Why doesn't the tribe trust Captain Orlov?