rebeccarojas2020 rebeccarojas2020
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

A person can pay $35 for a membership to the art museum and then go to the museum for just $3 per visit. How much would it cost if a member went to the art museum x amount of times?

Respuesta :

havendawn96
havendawn96 havendawn96
  • 03-02-2021

Answer:

100

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me with this
Why do scientists use atoms in the gas phase to measure ionization energies and electron affinities
What is the surface area of the prism
How do you write 2x+2y=8 in slope-intercept form?
what is equal to Velocity change per second
Patrick o'zone decided to make a costume for st Patrick's day. He paid $9.20 for 2 2/3 yard of green fabric. What is the price per yard?
What are the factors of the number 30?
-x^2=-36 I need help
Membrane proteins are among the most important proteins biologically because they allow the cells to communicate with their environments. These membrane protei
which best identifies a sentence fragment 1. Turning on the light, he suddenly got a shock 2. Maggie's photos were displayed in the lobby 3. Swept the floor fi