ShawdowKnight494
ShawdowKnight494 ShawdowKnight494
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

I will give you brainiest just pls answer this question!!!

I will give you brainiest just pls answer this question class=

Respuesta :

mjgirl1914 mjgirl1914
  • 02-02-2021

Answer:

The correct unit price is $1.19 per pair of gloves. She made the mistake of dividing the total price by 3 instead of 3 dozen(which is 36).

Step-by-step explanation:

hope that helps!!!

Answer Link
kylieyoung0515
kylieyoung0515 kylieyoung0515
  • 04-02-2021
The correct unit price is $1.19 per pair, hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

35 POINTS! Geometry! PLEASE HELP
Which of the following best describes the economic reading for industrialized nations building empires in the late 19th and early 20th centuries?
help, I really need help and I've been stuck on this one ^^^
Do u people know how to do this can u plz do it for me ASAP
Which statement best explains the results of the experiment?
For question 4 the last option is “shield laws”
Find the most important variable in the problem. A rower of a canoe row at a rate of 5 miles per hour in calm water. With the current, she can row 14 miles in t
What is the best unit of measurement for the capisity of a travel size of shampoo
help its difrrent question thx so much
Final questions I'm asking if you've been keeping up. Thanks in advance.